Okres wakacyjny jest świetnym czasem na zrealizowanie Praktyk w WUZETEM!

Dzięki programowi „Kadry dla Przemysłu" w lipcu mieliśmy przyjemność gościć naszych wspaniałych Praktykantów z Zespołu Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie. Uczniowie uczęszczają do klasy o profilu Technik Mechanik z kwalifikacją zawodu na ślusarza, organizatora procesów produkcji maszyn i urządzeń.

P1

Od pierwszego dnia Panowie mogli poznać naszą firmę od strony technicznej i technologicznej. Podobnie jak wszyscy nowi Pracownicy, Uczniowie odbyli szkolenie z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, ochrony Przeciwpożarowej oraz z zakresu bezpieczeństwa danych osobowych. Na szkoleniu Dział Zarządzania Systemami Jakości opowiedział o tajnikach jakości, która w Spółce WUZETEM S.A. jest na najwyższym poziomie. O naszej produkcji, w szczególności o rozpylaczach do silników wysokoprężnych, opowiedział przedstawiciel działu Biura Obsługi Technicznej, zaś o historii i polityce firmy, osiągnięciach, sukcesach i biznesowych akspektach zdały relacje Panie z Działu Personalnego. Jednocześnie dział HR potwierdził chęć nawiązania dalszej współpracy z absolwentami po ukończeniu szkoły średniej. Mamy nadzieję że przynajmniej niektórzy z nich wrócą do nas jako Pracownicy – Operatorzy maszyn.

Opiekunem merytorycznym praktyk był Pan Grzegorz Kaczyński, który stale czuwał, aby nasi debiutanci czuli się komfortowo i swobodnie, a ich czas był w pełni wykorzystany na naukę i pracę przy maszynach produkcyjnych.
P2

Uczniowie będąc w naszej firmie skorzystali z możliwości podniesienia praktycznych kwalifikacji zawodowych w dziedzinie obróbki skrawaniem. Po udzielonym instruktażu stanowiskowym Panowie zapoznali się z technologią stosowaną na różnych działach produkcyjnych, nauczyli się poprawnego wykorzystywania i posługiwania się narzędziami pomiarowymi, dowiedzieli się o metodach statystycznych sterowania procesami SPC i pracy na Izbie Pomiarów oraz w Kontroli Jakości. Uczniowie zapoznali się z różnymi metodami obróbki detali, takich jak elektoerozja, hydroerozja, elektrochemia. Podczas pobytu w naszej firmie mieli okazję pracować na EMAG, ELOTHERM, MICROSA, CURTIS. Operacje, które wykonywali, to m.in. wiercenie i drążenie otworów rozpylających na maszynie Posalux, szlifowanie otworów rozpylających na maszynie Sonplas, obsługa tokarki, wiertarki i maszyn sterowanych numerycznie (CNC).

Uczniowie świetnie sobie poradzili z pracami na produkcji, nauczyli się nowych pojęć oraz prac na maszynach produkcyjnych. Ich dyspozycyjność i umiejętność zostały efektywnie wykorzystane przez Mistrzów Produkcji, którzy w okresie urlopowym mogli zapewnić obsadę na stanowiskach produkcyjnych.

Poniżej fotorelacja z Praktyk
P3

P5

P4

P6

P7